Blue point Inżynieria Basenowa

Budowa basenów prywatnych i publicznych Wycena budowy basenu - cennik Chemia basenowa Osprzęt basenowy

O nas

Firma ® Białystok została założona w 1997 roku, będąc odpowiedzią na coraz to bardziej rozwijający oraz wzrastający sektor budowy nowych i modernizacji istniejących publicznych oraz prywatnych obiektów basenowych w Polsce. Wieloletnie doświadczenie nabyliśmy na rynku basenowym Europy zachodniej. Teraz swoją wiedzę chcemy zastosować na polskim rynku.Obecnie firma jest znanym na krajowym rynku wykonawcą nowoczesnych basenów kąpielowych, publicznych i prywatnych, w tym sportowych, rekreacyjnych i rehabilitacyjnych.Oferujemy kompleksowe wykonawstwo basenów wraz z technologią uzdatniania wody w obiegu zamkniętym, oraz wyposażeniem we wszystkie rodzaje atrakcji wodnych jak przeciwprądy, hydromasaże, bicze wodne, fontanny, gejzery powietrzne, grzybki wodne, trampoliny, zjeżdżalnie, oświetlenie podwodne i inne. Ponadto oferujemy przykrywy basenowe każdego typu oraz przesuwne zadaszenia basenów wykonane z aluminium i poliwęglanu komórkowego. W naszej ofercie znajdziecie Państwo zarówno awangardowe, jak i tradycyjne technologie budowy i modernizacji basenów. Współpracujemy tylko z najbardziej renomowanymi producentami krajów europejskich.

Flagową propozycją firmy ® jest nowoczesna technologia Myrtha®, bazująca na wykonaniu samonośnej konstrukcji niecki basenu ze stali szlachetnej, pokrytej twardym PCW od strony wody basenowej, o dowolnym kształcie i wymiarach, z możliwym wykończeniem korony basenu ceramiką. W ofercie technologii Myrtha® znajdują się także konstrukcje specjalne: przegrody przesuwne basenów oraz dno ruchome basenu.
W ramach modernizacji basenów proponujemy technologię Myrtha RenovAction®, w której do wykończenia wnętrza i korony basenu zastosowano stal szlachetną.
Wybór awangardowej technologii Myrtha® podyktowany był ciągle rosnącymi wymaganiami odnośnie jakości, trwałości, higieny i estetyki.

Proponujemy także bardziej tradycyjne technologie wyłożenia nowego lub naprawianego basenu żelbetowego zbrojoną, akrylowaną folią PCW grubości 1.5mm.
W naszej ofercie znajdziecie Państwo także wanny typu spa, wyposażone w technologię masaży wodno-powietrznych, z własną stacją uzdatniania wody w obiegu zamkniętym, do użytku w obiektach publicznych jak i dla odbiorcy indywidualnego, oraz kompletne baseny ogrodowe z pełnym wyposażeniem, przeznaczone dla klienta prywatnego.

W zakresie wykonania nowej lub modernizacji istniejącej niecki basenu oferujemy następujące technologie:

 • wspomniana wyżej awangardowa technologia Myrtha® i Myrtha RenovAction®
 • niecki basenu w konstrukcji tradycyjnej – żelbetowej lub murowanej, wykładane folią basenową ALKORPLAN o grubości 1.5mm. Baseny te wykonujemy w kooperacji z firmą ogólnobudowlaną do której należy wykonanie konstrukcji niecki basenu, firma ® wyposaża nieckę w instalację obiegu wody, oświetlenie podwodne, drabiny, poręcze, atrakcje wodne itp., oraz wykłada nieckę folią.

 

Zarówno w technologii Myrtha® jak i w technologii tradycyjnej wykonujemy baseny z rynną przelewową górną lub ze skimmerowym obiegiem wody. Rynnę górną w technologii tradycyjnej można wykonać jako wylewaną żelbetową – do wykonania przez firmę ogólnobudowlaną, lecz polecamy także gotowe rynny prefabrykowane.

Oferujemy szeroki wybór wyposażenia w basenie wykonanego z brązu i stali nierdzewnej lub z tworzywa sztucznego w kolorze białym.

W technologii uzdatniania wody basenowej w obiegu zamkniętym stosujemy metody:

 • koagulacja, filtracja, dezynfekcja na bazie chloru lub tlenu aktywnego – baseny prywatne
 • koagulacja, filtracja, dezynfekcja na bazie chloru – baseny publiczne
 • koagulacja, ozonowanie, filtracja, dezynfekcja na bazie chloru – baseny publiczne

 

Wykonujemy ogrzewanie wody basenowej w wariantach:

 • ogrzewanie elektryczne poprzez grzałki przepływowe
 • ogrzewanie przez wymiennik – medium grzewcze dostarcza sieć lub inny wykonawca
 • ogrzewanie solarne (słoneczne)

 

Inne elementy techniki basenowej jakie posiadamy w ofercie:

 • atrakcje wodne : przeciwprądy , hydromasaże, bicze i kaskady wodne brzegowe, gejzery powietrzne, grzybki wodne
 • przykrywy basenowe – zarówno folie komórkowe, przykrycia zimowe, rolki ręczne do zwijania, jak również przykrycia żaluzjowe z rolkami o napędzie elektrycznym
 • przesuwne zadaszenia basenów
 • odkurzacze basenowe -roboty
 • odwilżacze
 • baseny ogrodowe

 

Gwarantujemy pełną doskonałość wykonywanych projektów zgodnych z przepisami i norami obowiązującymi w Polsce oraz w Unii Europejskiej.Świadczymy serwis gwarancyjny i pogwarancyjny w pełnym zakresie.